Které fotbalové týmy získaly nejvíce mezinárodních titulů?

Fotbal, stejně jako jakýkoli jiný sport, je regulován vyšším orgánem FIFA. Toto tělo je tím, které řídí všechny oficiální soutěže pokud jde o národní týmy a přidružené sportovní kluby v každé zemi. Když už mluvíme o mezinárodních titulech, všichni hráči sní o tom, že někdy vyhrají Liga mistrů, nejprestižnější trofej na evropské úrovni, ale existuje nejen toto mistrovství. V Jižní Americe organizuje Conmebol (jihoamerická UEFA) Copa Libertadores a Copa Sudamericana.

Mnoho historických týmů jako FC Barcelona, ​​Real Madrid nebo A.C. Milán O tyto trofeje se ucházejí posledních několik let a formují se jako historické. Ale nejsou tu jen evropské týmy, do těchto skupin se vplížil argentinský Boca Juniors. V tomto článku OneHowTo vysvětlujeme - podle oficiálních statistik - což jsou týmy s největším počtem mezinárodních titulů mají ve svém záznamu.

A.C. Milán - 18 titulů

AC. Milán, historický italský klub, vyhrál většinu z těchto titulů za posledních 20 let pod kontrolou trenérů jako Arrigo Sacchi, Fabio Capelli a Carlo Ancelotti. Ale hráči si také zaslouží být jmenováni, jako jsou Halanders Van Basten, Gullit a Rijjkaard, brazilská Kaká, ukrajinská Ševčenko a samozřejmě Italové Maldini, Baresi a Pirlo.

V titulech vyhrál 7 Champions League vyniká, Z nichž 5 bylo získáno v letech 1989 až 2007. Je však zvědavé, že Milán nikdy nevyhrál žádný Pohár UEFA, dnes známý jako Evropská liga.

Boca Juniors - 17 titulů

Boca Juniors, argentinský tým ze čtvrti Boca v Buenos Aires, je latinskoamerický klub s největším počtem získaných mezinárodních titulů. Starý tým hráčů jako Maradona nebo Riquelme je institucí jak v Argentině, tak v Jižní Americe.

Založený italskými přistěhovalci z Janova, Boca Juniors vyhráli 17 titulů: 3 Interkontinentální poháry, 6 pohárů Libertadores, 2 jihoamerické poháry, 1 Superpohár, 4 Pohár vítězů pohárů a 1 Superpohár mistrovského poháru.

Nezávislé - 16 titulů

Další klub z Buenos Aires, kterým není River Plate, historický rival Boca, ale Independiente, je v této konkrétní klasifikaci třetí. Tento tým dosáhl ve své historii 7 pohárů Libertadores, poslední v roce 2009, kdy to byla Barcelona, ​​kdo ho porazil ve finále mistrovství světa klubů, dříve známém jako Mezinárodní superpohár.

Real Madrid - 15 titulů

Real Madrid, co drží rekord vítězství Ligy mistrů (nebo Liga mistrů) s 9 tituly, to byla dlouhá doba bez získání nejžádanější trofeje. Zůstává však na čtvrtém místě díky 3 mezinárodním superpohárům, 2 pohárům UEFA a jedinému evropskému superpoháru, který dokázal zvednout.

F.C. Barcelona - 14 titulů

Poslední roky F.C. Barcelona byla zásadní a posunula tento klub na páté místo, zejména díky Bylo dosaženo 3 Ligy mistrů od roku 2006 do roku 2011. Až do příchodu Guardioly na lavičku, což znamenalo nejlepší sérii v historii klubu, vyhrála Barça pouze jednu Ligu mistrů, zatímco nyní jsou na cestě k překonání mnoha rekordů.

Pokud si chcete přečíst více podobných článků Které fotbalové týmy získaly nejvíce mezinárodních titulů?, doporučujeme vám vstoupit do naší kategorie Sport.